logo
...
Politika

Meral Akşener den 1919 ruhu açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Akşener'in açıklamalarından satır başları şu şekilde: Bugün bizleri yüce meclisimizin çatısı altında bir araya getiren şanlı mücadeleye şükürler olsun. Bırakın anmayı, Atatürk ün isminden bile rahatsız olanlara inat, onu anmaya devam edeceğiz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal kahramanlarımızın ruhları şad, mekanları cennet olsun. 

Ailelerin sıkıntısı bilinmesin diye, gençlerin istekleri duyulmasın diye, memleketimizin çilesi bitmesin diye uğraşan, milletten tamamen kopmuş bir iktidarla karşı karşıyayız. - Elini attığı her şeyden kriz çıkartan Bay Kriz ve arkadaşlarının tutunacakları tek bir dalları kaldı, o da duygularımız. 20 Ocak 2020'den beri yollardayız. Milletimizin yaşadıklarını umursamayanların devrine son vermek için. Dedikodulardan bıktık, yalanlardan usandık, suni kavgalardan sıkıldık. Dedikodulardan bıktık, yalanlardan usandık, suni kavgalardan sıkıldık ve Anadolu'yu karış karış dolaşmaya karar verdik. Bu yüzden 20 Ocak 2020'den beri yollardayız. Anadolu o eski Anadolu değil" dedi. 

İlk seçimde çekip gidecek, bu yoz iktidarın ardından, bu büyük millet, hak ettiği, huzuru ve refahı ivedilikle bulacak. Hep birlikte varız. Ve dimdik ayaktayız. Birlikte çalışacak, birlikte üreteceğiz. Ve hep birlikte, çok kısa sürede bu enkazı kaldıracağız. bir ucube sistem yüzünden geldik. Bugün de, hayır diyoruz. söz konusu bağımsızlığımız olunca, bırakın tek bir kişiyi, tüm dünyayı dize getirdiğimizi; Yokluğa mahkum edilen Anadolu nun yeniden doğuşunu unuttular. Milletini yok saymak isteyenlere 'Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet' diye haykıran atalarını hatırlayacaksın. 

Sen hatırlayacaksın. Çünkü 1919 ruhu umudun, azmin, inancın ruhudur. 1919 ruhu, ateşten gömlek giyenlerin, milletin her ferdi için ana, baba, evlat ve ışık olmaya ve hiçbir şeyden korkmamaya yemin edenlerin ruhudur. 1919 ruhu, hakkın kuvvetten üstün olduğuna inananların, hiçbir zaman umutsuz olmayanların ruhudur. İşte bu yüzden önünüze çıkarılan tüm engellere karşı dimdik durabilmek için, 1919 ruhunu yaşayacak ve yaşatacaksınız.

İlgili Haberler