logo
...
Politika

Kılıçdaroğlu: Bu bana haram

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara İl Başkanlığı'nın İktidar Yolunda Dayanışma Yemeği'nda konuştu. Ben çalışıyorum, eksiklerim olabilir, yanlışım olabilir ama şundan bütün yol arkadaşlarımın emin olmasını isterim; Yorulmak bana haramdır, yorulmayacağım iktidara gelene kadar. Kendi evinin elektriğinin, elektriği kesilen 4 milyon hanenin dramını yaşamak için kesildiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, Halka güven vermenin temel yolu söylemlerimizi ortaklaştırmaktır. Her birimiz, birbirimize propaganda yapmaktan birbirimizi eleştirmekten vazgeçmeliyiz. Söylemlerimizi aynı paralelde götürebilirsek halk bize oy verecek, halkımızla buluşacağız.

 Bunun yolunu, yöntemini görüyorum. Daha önce bize selam vermeyenler selam veriyor. Kucaklaştığımızı görüyorum. Evet, Çankaya bizi bekliyor. Konuşmasına devam eden CHP Lideri sözlerini şöyle devam ettirdi: Bu mücadele alın terine değer verme mücadelesidir. Ama şundan bütün yol arkadaşlarımın emin olmasını isterim. yorulmak bana haramdır ifadelerini kullandı. Yorulmak bana haramdır, yorulmayacağım iktidara gelene kadar. bizim yoruldum deme hakkımız yoktur. Seçim güvenliğine değinen Kılıçdaroğlu, sandık görevlilerini "O gün görevli kişi sigara içmeyecek. Bana yemek gelmedi gidip yemek yiyeyim, o kişinin derhal partiden atılması lazım. 

Bu konuda çok kararlıyım. Yemek gelmedi diye sandık mı terk edilir? diyerek tepki gösterdi. Sıradan bir demokrasi ortamında seçime gidilmediğini belirten Kılıçdaroğlu, yargının ve TBMM nin büyük ölçüde teslim alındığını iddia etti. Hiçbir siyasetçinin halka tepeden bakma yetkisi olmadığını aktaran Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etti: Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir. Çalıştığımız sürece toplumla kucaklaşacağız. Her şeyi ben bilirim diyen bir adam oturuyor yukarıda. Her şeyi ben bilirim diyen oturuyor zaten yukarıda. Devletin ne halde olduğunu görüyoruz. Her şeyi bilen, bildiğini sanan adam. Her şeyi bilen, bildiğini sanan adam. Bir ülkeyi felakete sürükleyen adam.