logo
...
Politika

Devlet Bahçeli: Dövizle kurulmadık, bu yolla devrilmeyeceğiz

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin MYK Toplantısı'nda açıklamalarda bulunuyor. Döviz kurundaki hızlı yükselişi de değerlendiren Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın düşük faiz tezini bir kez daha destekledi. Ekonomik darbecilere, canlı döviz bombalarına, faiz ve rant çıkarlarına eyvallah etmeyeceğiz. Döviz kuru ile kurulmadık, öyle de devrilmeyeceğiz. Bahçeli'nin açıklamalarından satır başlıkları şöyle: 

'BİZ DÖVİZ KURUYLA KURULMADIK, BU YOLLA DA DEVRİLMEYECEĞİZ' 

Ülkemizin bugünkü gerçek meselesi ekonomiyi çoktan aşmıştır. Kaldı ki varoluş yok oluş noktasında düğümlenmiştir. Ekonomik darbecilere, canlı döviz bombalarına, faiz, rant ve çıkar lobilerine sonu cefa da olsa, sefa da olsa eyvallah etmeyiz, etmeyeceğiz. Biz döviz kuruyla kurulmadık, bu yolla da devrilmeyeceğiz. Türkiye'yi küstahça dize getirmek için Mavi Vatan 'dan, Doğu Akdeniz 'den vazgeçmemizi istemektedirler. Bu suretle toplumsal huzursuzluğu kamçılayarak anarşinin değirmenine su taşımayı hedefleyen odakların ateşle oynadıkları abartılı ve afaki bir tespit sayılmamalıdır. Ülkemizin bugünkü gerçek meselesi ekonomiyi çoktan aşmıştır. Milli duruş dik durmuştur. Canlı döviz bombalarına eyvallah etmeyeceğiz. Kur, faiz, fiyatlar genel düzeyindeki dengesizlikleri ülkemize karşı silah gibi kullanan sorumsuz ve şuursuz muhalefet partileri, bir kaşık suda fırtına koparmak suretiyle siyasi ikbal arayışına kilitlenerek tarihi bir hatanın içine sürüklenmişlerdir. 

Genel seçimler 2023 yılının haziran ayında yapılacak. Hainlerle hesaplaşma o tarihte olacaktır. CHP fırsatçıdır, faziletsizdir. Erken seçimden başka söyleyeceği bulunmayan Zillet İttifakını Türk aleyhine dış destekli bir hareketlenme içindedir. CHP Genel Başkanı'nın helalleşme çağrısına terörist elebaşlarının özerkliğin kabul edilmesi şartıyla tamam demeleri hain bir pazarlığın devam ettiğine bariz kanıt teşkil etmiştir. Özellikle HDP'nin ikizi CHP'nin var olan siyasi iradesi bir tarafta terörist Demirtaş'a, diğer tarafta da PKK'ya eşit paylar halinde bölüştürülmüştür." dedi. Terörizm zillet ittifakının üst aklı haline gelmiştir. Bu vahim tablonun saklanacak hali kalmamıştır. Kılıçdaroğlu'nun MYK sonrası açıklamalarının arkasında Demirtaş ve PKK vardır. Türkiye döviz sabotajlarına yenilmeyecektir, terör örgütlerine pes etmeyecektir. Türkiye faiz lobisine eğilmeyecektir. Darbe teşebbüsüyle yapamadıklarını dövizle de başaramayacaklardır." dedi. Güven krizi oluşturmak için el ovuşturanlar kendi kazdıkları kuyuya düşmekten kurtulamayacaklardır. Cumhur İttifakı birdir, beraberdir.