logo
...
Politika

Akşener: İmamoğlu na siyasi yasak getirilirse Erdoğan ın oyu sıfıra düşer

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Halk TV'de Liderler Özel programında Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş'ın sorularını cevaplıyor. AKŞENER DEN İMAMOĞLU NA SİYASİ YASAK ARGÜMANLARINA AİT AÇIKLAMA Geçtiğimiz günlerde Yargıtay tarafından 4 yıl 11 ay 20 günlük mahpus cezası onanan ve siyasi yasak getirilen CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu nun akabinde sırada İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu nun olduğu istikametindeki argümanlarla ilgili konuşan Akşener dikkat çeken sözler kullandı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BU TÜRLÜ BİR YANLIŞA DÜŞEBİLİR İmamoğlu na bir siyaset yasağı getirilmesini beklemediğini belirten YETERLİ Parti önderi Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu türlü bir yanlışa düşebilir. Ama böyle bir adım atılırsa Erdoğan ın oyu sıfırın altına düşer dedi. VERİLEN CEZA KAFTANCIOĞLU NUN SİYASETÇİLİĞİNİ PEKİŞTİRDİ Toktaş ın Kaftancıoğlu na verilen cezayı zamanlama olarak manidar buluyor musunuz? sorusuna da cevap veren Akşener, Ben yalnızca sayın Kaftancıoğlu problemi olarak görmüyorum. Elbette fikrimizi, tutumumuzu koyduk, onun üzerinden yürümüyorum lakin asıl problem şu. 

Sayın Kaftancıoğlu nu bitirdi mi bu ceza? Hayır. Türkiye de x ölçü insan hürmet duyuyorsa y ölçüye gitti, siyasetçiliği pekişti. Atılan her tokat onlara zarar veriyor. Ancak asıl sorun şu. Kamu vicdanında Canan Hanım ın meselesinden ziyade Sayın Erdoğan ın yargıya buyurması, yargıya talimat vermesi kamu vicdanını rahatsız etmekte ifadesini kullandı.