logo
...
Gündem

5 yaşındaki çocuk çakmakla oynarken evi yaktı

Yangın, saat 15.30 sıralarında Sultangazi'de, ablası uyuduğu sırada çakmakla oynayan 5 yaşındaki çocuğun, yangına sebep olduğu iddia edildi. Yangında evde mahsur kalan abla-kardeş itfaiye ekiplerince evden çıkartıldı.

İddialara göre, abla S.Ç. odasında uyurken 5 yaşındaki A.Ç. adlı kardeşi çakmakla oynarken koltuğu tutuşturdu. Alevler bir anda tüm evi sardı. Alevleri görenlerin durumu ihbar etmesiyle itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri, evde mahsur kalan abla ile kardeşini kurtardı. Sağlık durumları iyi olan abla ve kardeşe sağlık ekiplerince olay yerinde müdahale edildi. Yangın itfaiye ekiplerinin çalışmasının ardından söndürüldü.

"ABLA VE ÇOCUK MAHSUR KALIYOR"

Mahalle sakinlerinden Mehmet Kerem Şahin, "Çocukların annesi bakkala çıkmış herhalde. Çocuk da ablası uyanmayınca koltuğu yakmış, ondan sonra da ev yandı. Dükkandan koşarak gidip, yardım ettiler. Anne 15 dakika sonra bakkaldan geldi. Yangın da söndürüldü. Ablası ve ufak çocuk evde mahsur kalıyor. Onları kurtarıyorlar. Daha sonra annesi ve babası geliyor. Çocukların durumları iyi içerde oturuyorlar" diye konuştu.